Wycieczka klasy drugiej medycznej (10 maja)

WYCIECZKA KLASY DRUGIEJ MEDYCZNEJ

10 maja 2016 roku, po raz drugi w tym roku szkolnym, klasa IID wraz z Panią Mariolą Dubowską oraz Panią Mileną Gryglas udała się na kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku i ZOO w Warszawie. Mimo, że godzina zbiórki – 6 rano – była zabójcza, wszyscy uczestnicy stawili się na czas w wyznaczonym miejscu. Po dość długiej podróży pełnej niespodzianek (trochę pobłądziliśmy) dotarliśmy do ośrodka naukowego w Świerku. Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu poznaliśmy tajniki pracy naukowca oraz mieliśmy okazję zwiedzić jedyny polski reaktor atomowy MARIA o mocy cieplnej 30 MW. Byliśmy zaskoczeni i podekscytowani ilością zabezpieczeń, przez które musieliśmy przejść, aby dostać się do reaktora. Nasz pobyt w Świerku zakończył wykład Pani profesor Ewy Drosty, która mimo swego dojrzałego wieku z wielkim zapałem opowiadała nam o falach i promieniowaniu, zaciekawiając wszystkich uczestników wycieczki.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było warszawskie ZOO, do którego po kilku perturbacjach (korki) udało nam się dostać. Obserwacja zwierząt i ich zachowań była dla uczniów ogromną atrakcją, a największym zainteresowaniem cieszyły się goryle i lamy. Pogoda dopisała i słońce świeciło podczas całego spaceru po ogrodzie zoologicznym. Pełni wrażeń, bogaci w nową wiedzę i bardzo szczęśliwi i udaliśmy się z powrotem do Sokołowa.

Paulina Flór