2017-10-29 ZADUSZKI JAZZOWE

I LICEUM I MUZYKA JAZZOWA

Wielu uczniów (głównie absolwentów) I Liceum oraz nauczycieli, pracowników szkoły okazało się częścią znakomitej widowni podczas sokołowskich Zaduszek Jazzowych.

Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim są znaczącym krajowym i pozakrajowym wydarzeniem muzycznym. Spotkanie sokołowskich, węgrowskich, siedleckich, mińskich, londyńskich, teksańskich... słuchaczy muzyki jazzowej odbyło się w Sokołowie po raz trzydziesty dziewiąty (w Siedlcach już po raz sześćdziesiąty). Poczatki imprezy sięgają Krakowa, roku 1954. Dziś słuchanie jazzu nie jest już wydarzeniem mającym znamiona aktu politycznej negacji. Leopold Tyrmand i wielbiciele Louisa Armstronga z lat 50. należą do barwnej przeszłości boogie woogie. A plakaty ośmieszające bikiniarzy są częścią przygotowań maturzystów do egzaminu ustnego.

Najznamienitszym gościem XXXIX Zaduszek Jazzowych była Anna Maria Jopek. Wystąpił także młody, pięcioletni zespół NSI oraz starszy Janusz Sztrom z Zespołem.

"Laura i Filon" Franciszka Karpińskiego - w dedykacji dla maturzystów (powtórzenie z oświecenia, sentymentalizmu)

oraz II D...