Zajęcia przygotowujące do studiowania na Politechnice Warszawskiej (29 stycznia)

„Politechniczni” poznają kolejny wydział Politechniki Warszawskiej

W piątek 29.01.2016, na ostatniej lekcji przed feriami, uczniowie klasy IIa gościła pracownika naukowego i dydaktycznego Wydziału Inżynierii Lądowej  Politechnika Warszawskiej, absolwenta naszego liceum Karola Bołbotowskiego. Karol zajmuje się obecnie w ramach pracy naukowej optymalizacją konstrukcji - szczególnie powłok (np. dachowych) - co w skrócie polega na takim doborze kształtu i grubości  powłok, aby przy zadanych właściwościach użyć jak najmniej materiału. Zagadnienie okazuje się bardzo skomplikowane matematycznie. W piątek  zechciał poświecić swój czasy aby zapoznać  kandydatów na studentów z tokiem studiów na swoim wydziale, perspektywą pracy po ukończeniu, a także opowiedzieć krótko swojej pracy naukowej .

Bardzo cenne dla uczniów było przestawienie jaka wiedza jest potrzebna przy starcie na studia i jak w kolejnych latach studiów ta wiedza stopniowo jest rozwijana, zwracał przy tym uwagę na to czego nie można się nie nauczyć, aby kontynuować naukę.  Spotkanie trwało bez mała dwie godziny. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję gościć  Karola w murach naszej szkoły  jeszcze wielokrotnie.

Jarosław Krakowski