Zajęcia uniwersyteckie z języka niemieckiego (2 marca)

ZAJĘCIA UNIWERSYTECKIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA UPH W SIEDLCACH

1 marca 2016 roku uczniowie klas: I D, IIB, II D i II E, pod opieką germanistów I LO, uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego , przygotowanych przez wykładowców Instytutu Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych przy UPH w Siedlcach.

Celem zajęć było udoskonalanie umiejętności lingwistycznych uczniów oraz zapoznanie ich z nowymi metodami, opartymi na niesamowitych zdolnościach ludzkiego mózgu, przydatnymi w nauce języków obcych. Oprócz wysłuchania teoretycznej prezentacji zagadnień, których dotyczyły owe wykłady,  uczniowie mogli zastosować je w praktyce. Żmudne ćwiczenia z gramatyki, ortografii i fonetyki, tak dobrze znane każdemu uczniowi ze szkoły, zostały zastąpione przez nowatorski system MEMO, liczne prezentacje multimedialne  oraz… recytację wierszy, konkursy i śpiewanie piosenek w języku obcym! Całość została zebrana w dwa półtoragodzinne zajęcia, co pozwoliło uczniom na bliższe zapoznanie się z przerabianym materiałem, obudziło w nich zapał do nauki języków oraz uchroniło od monotonii, zmęczenia i nudy!

Wtorkowy wyjazd edukacyjny należy bez wątpienia zaliczyć do  udanych. Wiele nowych wiadomości i liczne ciekawostki ze świata germanistyki  sprawiły, że z niecierpliwością czekamy już na kolejną wycieczkę do UPH. Nowa wiedza i zdobyte umiejętności na pewno zostaną  wykorzystane przez nas w dalszym cyklu edukacji.

Jakub Dmowski