Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w I Liceum była okazją do podsumowań wielu działań dydaktycznych i sukcesów uczniów. Dyrektor szkoły, pan Marcin Celiński, przedstawiciele rodziców, samorządu uczniowskiego złożyli uczniom i nauczycielom gratulacje, podziękowali za zaangażowanie oraz życzyli zebranym wspaniałych wakacji. Starosta Sokołowski, pan Leszek Iwaniuk również skierował w liście ciepłe słowa podziękowań i gratulacji, przypomniał o radosnych nastrojach wakacyjnych i bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii.

Uroczystość prowadzili przedstawiciele klas pierwszych przygotowani przez panią Kamilę Raciborską: Kinga Zakrzewska i Kacper Błoński . Przypomnieli zebranym, że zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają – drugiej. Podsumowano wyniki całorocznej pracy. Liczna grupa 27 uczniów odebrała z rąk dyrekcji szkoły, pana Marcina Celińskiego i pani Teresy Oliwińskiej świadectwa z wyróżnieniem.Dyrektor szkoły gratulował również uczniom z klasy Id, bowiem wypracowali najwyższą średnią ocen w I Liceum - 4,50.

Wychowawcy poszczególnych klas wręczyli nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Pani Beata Małko wręczyła nagrodę Laureatce Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented, przeprowadzanego przez Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Ksiądz Krzysztof Kostrzewa przekazał nagrodę Laureatce Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Pani Urszula Kołodziejczuk podziękowała wyróżnionym w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nagrody otrzymała również grupa teatralna „Preteksty” z rąk pani Urszuli Kosieradzkiej. Pani Krystyna Skorupka oraz pani Magorzata Ufnal podsumowały pracę Szkolnego Koła Caritas oraz ogłosiły wyniki Szkolnego Konkursu na esej „Blaski i cienie Sadowej”. Pan Jan Niemirka podziękował za pracę w Klubie Krwiodawców. Wiele nagród i podziekowań zostało przekazanych uczniom na spotkaniach klasowych po uroczystości głównej.

Uczniowie I Liceum brali udział w licznych zmaganiach naukowych, sportowych i artystycznych. Wielu zostało już nagrodzonych w trakcie roku szkolnego. Charakter uroczystości skłaniał do podsumowań, więc prowadzący przypomnieli część osiągniętych sukcesów, by zwrócić uwagę na ogromne zaangażowanie młodzieży i ich opiekunów.

1.      W Konkursie Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej "LORELEY" wygrała Katarzyna Wyszomierska, która w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Niemiec.

2.      Absolwent naszego liceum Patryk Mięsak otrzymał nagrodę I stopnia przyznaną przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej za autorską pracę przygotowaną na konkurs w ramach projektu eFizyka.

3.      Zespół muzyczny PROWOKACJA działający w I Liceum otrzymał GRAND PRIX w finale Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Niemieckojęzycznej.

4.      Do eliminacji okręgowych 56 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowała się Eliza Onisko.

5.      W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ reprezentacja chłopców zdobyła miejsce pierwsze, a dziewcząt drugie.

6.      W zawodach strzeleckich drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Luiza Aleksandrowicz, drugie miejsce w grupie chłopców Bartłomiej Krasnodębski, trzecie - Emil Skorupka.

7.      Na XX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska grupa PRETEKSTY otrzymała statuetkę Srebrnej Maski II stopnia.

8.      W Mistrzostwach Powiatu Sokołowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców reprezentacja I Liceum triumfowała  w rozgrywkach drużyn dziewcząt i chłopców. Obie drużyny zajęły I miejsce.

9.      W Konkursie Poezji Rosyjskiej "Strofy pod samowarem" w Siedlcach Joanna Tomczuk otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

10.  Na 10 Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów COŚ-chcących grupa PRETEKSTY otrzymała Talent i wyróżnienie;

11. W zawodach powiatowych w DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM w Bielanach dziewczęta zajęły I i III miejsce, chłopcy II miejsce.

12. Sukces odnieśliśmy, także  w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień" – finalistką jest Anita Pogorzelska.

13. W Regionalnych Zawodach Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych miejsca medalowe zajęli: I miejsce - Kacper Klimczuk, II miejsce - Jakub Wincenciak, III miejsce – Paweł SadłowskiP. Remiszewski.

14.  Na XXIV Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję Zaduszki Katarzyna Wyszomierska otrzymała wyróżnienie;

15. W Międzypowiatowej Licealiadzie w Drużynowym Tenisie Stołowym, żeńska grupa I Liceum zajęła trzecie miejsce.

16. Na XIV Spontanicznym Turnieju Sztuki Recytatorskiej Ścieżki Słów Kamila Kosiorek otrzymała wyróżnienie;

17. W TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ rozgrywanym o MISTRZOSTWO POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH chłopców w Kosowie Lackim reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

18. W Turnieju  Wiedzy  Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”  I miejsce zdobyła  Monika Kotowska.

19. Na 60 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii teatru jednego aktora i wywiedzione ze słowa w finale regionalnym Katarzyna Wyszomierska i Kamila Kosiorek zajęły I miejsca, w finale wojewódzkim otrzymały wyróżnienia;

20. Po raz kolejny uczniowie I Liceum wygrali Grę Profilaktyczną w ramach programu PAT.

Młodzież zaprezentowała także swoje umiejętności, wystąpiły dwa szkolne zespoły muzyczne Preludium i Prowokacja.