PO LEKCJACH

ZA KULISAMI "PRETEKSTÓW" - Izabella Jarmolińska z klasy I C (2009-2010)

 

Myślę, że pogodzenie nauki z możliwością rozwijania swojej pasji jest możliwe, aczkolwiek czasem dość ciężkie. Zależy to od intensywności prób bądź granych spektakli. Próby „Pretekstów" odbywają się zwykle w piątki po południu, co jest według mnie idealną porą, gdyż nie muszę martwić się o przygotowanie się do lekcji na następny dzień. Zwykle przed występami mamy dodatkowe próby, których termin sami ustalamy tak, by odpowiadały wszystkim.
Uwielbiam cały skład zespołu "Preteksty"! Tworzą go przede wszystkim ludzie z fenomenalnym poczuciem humoru, mili i uczynni, dlatego praca z nim to sama przyjemność.

Zawsze marzyłam o zagraniu roli Izabeli Łęckiej z "Lalki", a także którejś z Szekspirowskich postaci, na przykład jedną z wiedźm z „Makbeta" czy Kleopatrę z „Antoniusza i Kleopatry".

 
Zbigniew Cybulski, Krystyna Janda, James Dean, Marilyn Monroe, Johnny Depp - to aktorzy, których lubię najbardziej. Cenię także ich pracę i wkład w tworzenie kultury.
Pamiętam niedawne spotkanie „Pretekstów” z Wojciechem Siemionem. Zapamiętałam go jako aktora bardzo energicznego, osobę wiedzącą wszystko na temat twórczości Słowackiego!

 
Według mnie najgorsze jest to, że często jestem porównywana do Lidki. Czasami podkreślane jest to, że nigdy nie osiągnę tego, co ona, innym razem, że na pewno mi się to uda, bo przecież talent mam w genach!

Poza teatrem interesuje się również literaturą, stąd wybór profilu.


Uważam, za świetny pomysł to, by nasza szkolna grupa teatralna wzięła udział w konkursie międzynarodowym. Powinniśmy spróbować swoich sił; nawet jeśli nie dostaniemy żadnej nagrody, będziemy bogatsi o nowe doświadczenia, przeżycia.

                                                                                                    Izabella Jarmolińska, I C

BIP RSS
 
CMS Toruń