Zbiórka żywności (15 grudnia)

TAK, POMAGAM!

W sobotę, 15 grudnia 2012, 13 wolontariuszek Szkolnego Koła Caritas przystąpiło do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności organizowanej przez Caritas Polska. W akcji wzięło udział dziesięć uczennic z klas pierwszych (Ic, Id, If) oraz trzy uczennice z klas trzecich (IIIc i IIIf). Dziewczęta dyżurowały w TOPAZIE przy ul. Piłudskiego, w godzinach od 10.00 do 18.00, pod opieką nauczycielek naszego liceum: Małgorzaty Bartosiak, Agaty Mosiej, Katarzyny Katpińskiej, Krystyny Skorupki i Małgorzaty Ufnal.

Zbierane były produkty o przedłużonym terminie ważności i pieniądze do puszki. W wyniku ogromnego zaangażowania wolontariuszek i dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 400 złotych i sporo żywności, w tym: 67 kilogramów cukru, 21 kg mąki, 62 opakowania ryżu, 18 butelek oleju, 22 opakowania makaronu, 37 konserw, trochę słodyczy i wiele innych produktów. Na koniec zbiórki spisany został protokół a pieniądze i żywność przekazana dyrektorowi Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

W imieniu obdarowanych, składamy serdeczne podziękowania uczennicom biorącym udział w akcji, a są to: Agnieszka Bolesta, Agnieszka Koper, Joanna Pogorzelska, Sara Pawluk, Paulina Lenkiewicz, Alekszandra Leszczyńska, Natalia Kraska, Domonika Abramczyk, Domonika Truszkowska, Wiktoria Głowacz, Karolina Olucha, Angelika Lalak, Urszula Ładziak oraz ich rodzicom i wychowawcom.

A. Mosiej, K. Skorupka, M. Ufnal